03 Mart 2009

Erkekler hasta olmasınnnnnn!...


N'olur erkekler hasta olmasın. Tamam kimse hasta olmasın, dünyada hiç bir dert kalmasın bulaşıcı hastalıkların kökü kurusun...vs ama bu durum daha ciddi. Yani bilmiyorum doktorlar, bilim adamları, eczacılar birşeyler üretin, icat edin de şu erkekler hasta olmasın.

Günün 8 saati hasta bir iş arkadaşım var (Kalan 16 saat için birşey diyemeyeceğim eşine sormak lazım). Birgün iyiyse ertesi gün mutlaka ya başı ağrıyordur ya midesi yanıyordur ya omzu ağrıyordur.. bu sıralamayı uzatmak mümkün tabii. Bugün de aynı şekilde "ayakta zor durduğunu, izin alıp çıkacağını söyledi. Neyse bizimki güç bela çıktı gitti.

Ama asıl konu şu; ya iki haftadır burda sürünüyorum, sadece "Başım ağrıyor." demekle yetiniyorum. Bir de erkeklerin kadınlardan güçlü olduğunu ileri sürerler, halt etmişler. Hasta olmaları söz konusu ise kainatın en zayıf mahlukatları oluveriyorlar. Sağlıklarında sizi bile kaldırabilecek güçteyken basit bir soğuk algınlığında kağıt parçasını bile kaldırıp bir kenara koyamazlar, sürekli ilgi-alaka, meyve, ıhlamur, tavuksuyu çorba isterler, sürekli off off, her yanım ağrıyorr, ölüyorum benn gibi çeşitli şekillerde inlerler ve o soğuk algınlığını dünyanın en önemli hastalığı haline getirirler. Mesela babama göre biz küççükken olaki bir hata işleyip hasta olmuşsak mutlaka suç bizdedir, İnce giyinmişizdir, ayağımıza çorap giymemişizdir, terli terli soğuk su içmişizdir:) Ama babam hastaysa bu mutlaka mikrobik, virütik bir hastalıktır ve bu hastalık, kendini hertürlü itinayla korumalarına karşılık gelip gelip yine de babamı bulmuştur. O süre zarfında hertürlü ıhlamurlu limonlu karışımlar içilir, evde çıt çıkmaz çünkü babam HASTAdır.

Dedim ya erkekler hasta olmasın...

1 yorum:

  1. Hah hah ha..
    Güzel tespit.
    Hastayımmmm. Ballı süt yaptırdım. Off off mendili kaldırmaya gücüm yok. Klavye tuşlarına zor basıyorum :))

    YanıtlaSil